Stránky o pejscích Bišonek frisé

Ukažte svého miláčka v rubrce Galerie pejsků - zašlete 6x foto + krátky popis na bichonek@email.cz

Zdraví

Pečujeme o zdraví - informace

Uši
Určitou péči byste měli věnovat také uším. Občas je třeba odstranit z vnitřku uší srst – to přenechejte raději veterináři nebo odbornému kynologovi.

Zuby
Kontrolujte pravidelně zuby vašeho pejska pokud byste objevili zubní kámen (který se již kartáčkem a pastou nevyčistí) navštivte veterinárního lékaře. V dnešní době se dá zubní kámen poměrně jednoduše odstranit ultrazvukem. Obzvláště malá plemena mívají totiž sklon k tvorbě zubního plaku a následně kamene, což může vyústit až v paradontózu, proto je třeba stav chrupu raději preventivně kontrolovat.

Oči
 Největší starosti mají majitelé většinou s očima. Nadměrné slzení je u plemen se světlou srstí, mají tu nevýhodu, že jsou „uplakané“ oči více vidět. Samotným pejskům to sice nijak zvlášť nevadí, ale vzhledem k tomu, že slzy zbarvují srst dorůžova, jedná se spíše o estetickou vadu. Ne všichni bišonci tím trpí a ne u všech je slzení tak intenzivní. Bohužel v praxi se s tímto nepříjemným jevem nedá příliš mnoho dělat. Nejprve byste měli zjistit, jestli není srst v okolí očí přerostlá a nedráždí tak oko mechanicky. Slzami obarvenou srst lze částečně čistit diamantovou vodičkou a následně lehce zapudrovat.

Zdroj: Chovná stanice Bergenia  - www.bergenia.estranky.cz

Žádné komentáře