Stránky o pejscích Bišonek frisé

Ukažte svého miláčka v rubrce Galerie pejsků - zašlete 6x foto + krátky popis na bichonek@email.cz

Pečujeme o štěňátka

Jak postupovat

Doma se připravte na příchod svého nového štěňátka a začněte život se svým novým společníkem tak, aby později už nedocházelo k velkým změnám.
 
 Všechna štěňata jsou roztomilá a okouzlující. Při výběru štěněte však musíte zkoumat, zda jeho chování prozrazuje, že se hodí pro váš styl života. Když si prohlídnete vrh, sledujte, jak se štěňata chovají, rozmyslete si, zda chcete psa nebo fenu a volte štěně, které vypadá čile, zdatně, zdravě a je zvědavé. Musíte být připraveni obětovat dost času a energie na počáteční výchovu k poslušnosti a chování v domě. Jestliže to zanedbáte, budete mít potíže při výcviku dospělého psa.
 
Zajištění zdraví vašeho nového psa
  
Domluvte se se svým veterinářem na prohlídce svého nového člena domácnosti. Tak se ujistíte, že je váš pes zdravý. Je zapotřebí si také ověřit, zda nemá parazity, nějakou infekci, zda není podvyživený a netrpí žádnou dědičnou nemocí.

Předvýchova
Bišoni jsou vynikající žáci. Ochotně se učí, pokud jsou odměněni pochvalou, pamlskem nebo hračkou. Začátek výchovy poslušnosti a k chování v domě se nedá odkládat, nejlépe je začít hned, jakmile štěně přijde do svého nového domova. Styk s jinými psy podporuje rozvoj sociálního chování..
 
Chování venku
 Štěně potřebuje získat zkušenosti v chování venku co nejdříve. Pokud máte zahradu, vezměte svého mazlíčka na vodítko a voďte jej, aby se naučil orientovat venku. Nečekejte až se náhodou setkáte s lidmi. Sami vytvořte situace, při kterých se vaše nové štěně může poučit o životě v okolí v předem připravených podmínkách.
 
Důležité návyky
První zkušenosti štěněte natvrdo poznamenají jeho osobnost, takže s výchovou je vhodné začít co nejdříve, a to tak aby si psík osvojoval správné návyky. Naučte svého psa zůstat na místě, přijít na povel a co je nejdůležitější, pochopit, že vy a vaše rodina jste mu nadřízeni a že mu nebudete trpět žádnou nevychovanost. Naučte své štěně přijít na zavolání, sednout, lehnout a zůstat, protože to jsou cviky nezbytné pro jeho bezpečnost a pro soulad v rodině, mezi přáteli i v různých situacích mimo domov. Bišonek je plemeno, které pracuje s radostí a je při základním výcviku poslušnosti mimořádně úspěšné, využijte tedy této ochoty ke svému prospěchu.  Učte štěně od mládí chodit u nohy. Začněte své štěně cvičit doma bez vodítka a teprve později to zkoušejte na vodítku doma a v okolí svého domu.
Žádné komentáře