Stránky o pejscích Bišonek frisé

Ukažte svého miláčka v rubrce Galerie pejsků - zašlete 6x foto + krátky popis na bichonek@email.cz

Péče o srst

Péče o srst - informace

Péče o srst

  Aby váš bišonek vypadal dobře a cítil se dobře, musíte pravidelně věnovat čas péčí o něj. Není žalostnějšího pohledu než na špinavého a zplstnatělého dlouhosrstého pejska, jemuž majitel nebyl schopen nebo ochoten věnovat dostatek péče!
 
Česání
  Bišonka musíte pravidelně pročesávat minimálně jednou týdně. Čím je česání častější, tím je kratší a snazší, protože srst není tak zacuchaná. Je velice důležité, aby pročesání srsti hřebenem bylo důkladné, tedy až na kůži. Je lepší zvykat štěně na tuto nezbytnou činnost již odmalička, než se pak s dospělým psem „prát“. Při rozčesání buďte k bišonovi ohleduplní a pokud možno jemní. Když má někde srst zacuchanější, a česání ho více tahá, snažte se srst přidržet tak, aby byla jeho bolest co nejmenší. Celou „proceduru“ však nesmlouvavě dokončete, i kdyby pes sebevíc zlobil a bránil se.
 
Koupání
  Bišonci se musejí pravidelně koupat. Je to dáno především bílou barvou jejich srsti. Jak často ho budete koupat, záleží především na prostředí, kde žije, na vás, ale také na samotném pejskovi, jak dlouho vydrží čistý. Zpravidla to bývá kolem 4-6 týdnů, někdy dříve, někdy později. Je dobré dát pejskovi do vany protiskluzovou podložku, aby mu při koupání nepodjížděly tlapky. Než pejska namočíte, je dobré ho alespoň zevrubně pročesat. Připravenou musíte mít také dostatečně velkou osušku, do které pejska po vykoupání ihned zabalíte.    

Fénování a natahování srsti
 Je na to třeba trochu síly a hlavně musíte stihnout natáhnout srst po celém těle, než pejsek uschne. Pak už nenatáhnete nic a váš pejsek bude kudrnatý. Pokud bišonka správně rozčešete a vysušíte, bude mít srst rovnou. Tehdy je srst připravena ke stříhání. Nemáte-li zkušenosti, je lépe tuto činnost přenechat zkušenému střihači, který zná nejen techniku stříhání, ale také správný tvar bišonka. Jakmile ho budete mít jednou „ve tvaru“, pak si ho již můžete, pokud zvládáte stříhání techniky, zarovnávat sami.
                 

Zdroj: Chovná stanice Bergenia  - www.bergenia.estranky.cz

 

Žádné komentáře